Mech Chrobotek

Słów kilka o kompozycjach z chrobotka reniferowego

Natura chrobotka

Chrobotek reniferowy jest naturalnie rosnącym porostem, naturalnie występującym głównie w arktycznych lokalizacjach w Azji, Europie i Ameryce Północnej. Ten gatunek porostów jest głównym źródłem pożywienia dla reniferów, łosi i karibu. W wielu krajach zbieranie chrobotka jest licencjonowane przez rządy, aby zapewnić zbiory przy niewielkim lub zerowym oddziaływaniu na środowisko.

Chrobotek jest naturalnie konserwowany, stabilizowany i barwiony przy użyciu barwników w celu uzyskania różnych odcieni. W ten sposób mech nie wymaga światła, podlewania ani przycinania.

Przy 40-60% wilgotności powietrza oraz bez jaskrawych promieni słońca padających bezpośrednio na panele z mchu, chrobotek zachowuje swój kolor i fakturę przez wiele lat.

Immersja w naturze

Słów kilka o sposobach instalacji mchów

Możliwości

Mech jest umieszczany na stałe na płytach mdf 6,8 lub 10 mm. Istnieje również możliwość wykonania paneli na innych materiałach takich jak np. płyta wilgociodporna znajdująca zastosowanie w pokojach kąpielowych czy przy basenach.

Wykonujemy ściany z mchu w różnych wymiarach oraz kolorach w ramie drewnianej i bez ramy. Wykonujemy powierzchnie z roślin stabilizowanych pod konkretny projekt, począwszy od omówienia wstępnej koncepcji, fotorelacji z postępów w realizacji, a kończąc na instalacji. Czas realizacji zamówienie jest zależny od powierzchni i rodzaju użytych materiałów. W naszej ofercie znajdują się również obrazy z mchu i roślin stabilizowanych w ramie, oraz drzewka bonsai wykonane wyłącznie z naturalnych elementów. Wykonujemy także logotypy z mchu .

chrobotek reniferowy
Client:Profesjonalne ściany
000